Ponad 1200 osób wzięło udział w 29 Biegu Sylwestrowym w Arturówku. To rekord corocznej imprezy. Start odbył się 31 grudnia 2013 roku o godzinie 10.30 przy ulicy Skrzydlatej 75. Uczestnicy naszej szkoły biegali na dystansie 2  km. Zgodnie z tradycją niektórzy startowali w przebraniach. Taki start do doskonała forma ruchu przed sylwestrową zabawą . Panowała wspaniała atmosfera tym bardziej, że pogoda dopisała i humory także. Byliśmy najliczniejszą grupą wśród szkół podstawowych. Chodź dystans 2 km był bardzo długi jak dla tej kategorii wiekowej, to dziewczyny sprostały tym wymaganiom. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal.

Reprezentacja naszej szkoły to podopieczne Marii Olejniczak z klasy 6 b oraz dwie z klasy 5c.

Były to : K. Dubel, J. Darnowska, K .Ćwik , P. Grzelak, M. Kuźma, S. Migała, R.Mendra, Wilczak, E . Miśkiewicz, H. Witczak, N. Sobczyk. Biegały także absolwentki: M. Wilczak, P. Ciesielska. Po biegu każdy otrzymał ciepły posiłek .

Nie lada atrakcją było spotkanie z Miss Polski, co upamiętniliśmy fotografią. Wszyscy wracali weseli, uśmiechnięci z wielką wiarą we własne siły, by szampańskim humorem powitać Nowy Rok 2014.

XXIX Biegu Sylwestrowym w Arturówku.
31 grudzień 2013r.