Spotkanie Comenius  - Daneti - Rumunia
 13 - 19 październik 2013r.

Przybycie do szkoły w Daneti - artyczny pokaz przez uczniów  tamtejszej szkoły.

Przylot na lotnisko Bukareszt Henri Coanda.

Pałac Peleş – pałac w miejscowości Sinaia w Rumunii, w dolinie potoku Peleş, u podnóży gór Bucegi. Dawna rezydencja letnia królów Rumunii, obecnie muzeum. Wzniesiony został w latach 1873-1883 z polecenia króla Rumunii  Karola I.

Pałac Parlamentu (rum. Palatul Parlamentului) − budynek rządowy znajdujący się w stolicy Rumunii, Bukareszcie, dawniej znany jako Dom Ludowy (rum. Casa Poporului), obecnie jest jednym z największych budynków na świecie.

Budynek prefektury w Krajowej.

Muzeum sztuki w Krajowej.

Spotkanie z nauczycielami z Daneti nad Dunajem - po drugiej stronie Bułgaria.

Park Nicolae Romanescu.

Wieczorne pożegnanie Krajowej.

Muzeum sztuki - Krajowa.

Muzeum historii - Krajowa.

Monaster św. Anny - Drewnianą budowlę o kształcie litery U wybudowano przed II wojną światową, a jej malownicze położenie (na wysokim zalesionym wzgórzu nad brzegiem Dunaju) sprawia, że to obiekt typowo turystyczny. Poza ładnym ogrodem z kwiatami odwiedzający trafią tu na upragnioną ciszę i spokój sprzyjające refleksji.

Rejs po Dunaju.

Bran (węg. Törcsvár, niem. Törzburg) – miejscowość w centralnej Rumunii w okręgu Braszów. Położona jest w południowo-wschodnim kącie Siedmiogrodu, pomiędzy masywami Karpat Południowych. We wsi znajduje się malowniczy zamek  Bran, wzniesiony w XIV w. przez królów węgierskich, reklamowany jednak jako obiekt związany z pierwowzorem Drakuli – Władem Palownikiem, czemu zawdzięcza ogromną popularność wśród turystów.

Zamek w Rasnov położony w środkowej Rumunii, nad rzeką Ghimbășel w połowie drogi łączącej Bran z Braszowem.

Dzień I - 13 X
Dzień II - 14 X
Dzień III - 15 X
Dzień IV - 16 X
Dzień V - 17 X
Dzień VI - 18 X
Dzień VII - 19 X powrót do Łodzi.

Ostatni wspólny wieczór w Rumunii, blisko zamku Drakuli.