31 października dzieci z oddziału 0d brały udział w zajęciach na temat higieny jamy ustnej. Spotkanie prowadzone było przez mamę Ali, która jest stomatologiem. Lekcja rozpoczęła się od pogadanki na temat sposobu mycia zębów i zachowań prozdrowotnych.

Każdy uczeń miał okazję nauczyć się we właściwy sposób szczotkować zęby. Najpierw dzieci myły zęby na modelu a następnie swoje. Na koniec czynności higienicznych w łazience - mama Ali poczęstowała dzieci "magicznymi tabletkami", które pokolorowały języki i zęby dzieci na fioletowo i różowo. To zadanie było sprawdzianem czy zęby są naprawdę czyste i poprawnie umyte.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć i obiecali dokładnie i systematycznie szczotkować zęby ;)

Objaśnienie w chmurce:

Higiena jamy ustnej.