W czwartek  19 grudnia 2013r. odbyło się w naszej szkole przedstawienia Jasełek Bożonarodzeniowych dla uczniów klas IV-VI.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy Va i VI a wraz z wychowawcą p. Agnieszką Leską – Derendą, wystrój  p. A. Ożgą, chóru pod opieką p. D. Dąbrowskiej.

Tematem jasełek było ukazanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia a teraźniejszością i stosowanie się do tych tradycji. Obecnie często zapominamy, dlaczego na stole pojawia się dodatkowe nakrycie, sianko czy opłatek. Dlaczego śpiewamy kolędy, uczestniczymy w obrzędach religijnych.

Często poprzestajemy na złożeniu sobie życzeń i obdarowywaniu się prezentami. Czas świąteczny powinien być czasem refleksji i radości z nadejścia Pana Jezusa.

Jasełka dla klasIV -VI.
19 grudzień 2013r.