I  i II miejsce
CZYSTA WODA, CZYSTE MIASTO.
20 wrzesień 2013r.

W roku szkolnym 2012/2013 w czerwcu w trzech klasach czwartych zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne

„Jak człowiek wpływa na zanieczyszczenie środowiska wodnego”.

Zajęcia odbyły się w terenie, w pobliżu szkoły, gdzie znajduje się ciek wodny po niedawnej łódzkiej rzece Miazdze. Uczniowie samodzielnie, pod okiem studentów i absolwentów Ochrony Środowiska UŁ, wykonywali badania czystości wody.

Uczniowie naszej szkoły, w następstwie tych zajęć, zostali zaproszeni do kolejnej formy angażującej tym razem w zagadnienia oszczędzania zasobów wodnych oraz dbania o ich czystość. Była to forma konkursowa, w której brali udział uczniowie innych szkół łódzkich podstawowych. Konkurs odbył się pod troskliwą opieką Spółki Infrastrukturalnej w Łodzi 20 wrześniu 2013r.

Dwie grupy uczennic wykonały dwie plastyczne prace, które zajęły w Łodzi dwa pierwsze miejsca.

Miejsce I

Karolina Dubel, Julia Darnowska, Weronika Małolepsza

Miejsce II

Zuzia Hanczak, Martyna Lindner, Ania Sidorenko, Marcelina Światły