Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 3 marca odbył się konkurs poświęcony pamięci bohaterów podziemia niepodległościowego istniejącego w Polsce od 1944 roku do 1956 roku. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 19 w Łodzi a adresowany był do uczniów klas VI łódzkich szkół podstawowych. W konkursie tym wzięli również uczniowie naszej szkoły przygotowani przez nauczyciela historii Annę Nogacką. Pierwsze miejsce w konkursie, pokonując bardzo wielu łódzkich szóstoklasistów, zdobył Antoni Owczarski z klasy VI a. Antek odpowiedział prawidłowo na szereg pytań dotyczących Żołnierzy Niezłomnych min. Augusta Emila Fieldorfa, Witolda Pileckiego czy też Stanisława Sojczyńskiego.

To już trzecie zwycięstwo uczniów naszej szkoły  biorących udział w konkursach dotyczących Żołnierzy Niezłomnych. Przypomnijmy, że w 2012 i 2013 roku wygrywaliśmy konkursy ,,Żołnierz Wyklęty – zapomniany bohater”.

Antoniemu i pani Annie Nogackiej gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Żołnierze i dowódcy podziemia polskiego

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI
 - ŻOŁNIERZE  NIEZŁOMNI