PADAGOG

Godziny pracy w roku szkolnym 2012/2013.

Poniedziałek – 9.00 – 13.00

Wtorek – 12.00 – 16.00

Środa – 8.00- 12.00

Czwartek – 8.00-12.00

Piątek – 8.00-12.00

Młodzież

1. Analiza sytuacji szkolnej uczniów, rozpoznawanie uczniów z trudnościami szkolnymi.

2. Rozpoznawanie sytuacji rodzinnej, warunków życia uczniów sprawiających trudności w realizowaniu procesu dydaktyczno-wychowawczego.

3. Realizacja obowiązków szkolnego poprzez kontrolowanie dłuższych nieobecności, informowanie o nieobecnościach nieusprawiedliwionych, rozmowy z rodzicami, wychowawcą, kuratorem sądowym, rodzinnym, prawnymi opiekunami dziecka.

4. Organizowanie:

-  pomocy w wyrównywaniu braków w wiadomościach szkolnych uczniom napotykającym na szczególne trudności w nauce. Zajęcia wyrównawcze.

- pomocy w wiadomościach zakresie wyrównywania i likwidowania mikro-defektów i zaburzeń rozwojowych (terapia pedagogiczna, korekcja)

- różnych form terapii zajęciowej uczniom z objawami niedostosowania społecznego (świetlica profilaktyczna).

5. W zakresie indywidualnej opieki pedagogicznej.

- Udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiający się na tle niepowodzeń szkolnych.

- Udzielenie porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych.

- Udzielanie porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w konfliktach rówieśniczych i środowiskowych.

- Przeciwdziałanie skrajnych formom niedostosowania społecznego młodzieży.

6. Profilaktyka uzależnień i propagowanie zdrowego stylu życia.

- Program-profilaktyka antytytoniowa (Z.O.Z Miejski ośrodek Profilaktyki)

- Program edukacyjno-profilaktyczny „Ja i świat”

· Przedstawienie teatralne kl.0-III

Dyżury psychologa z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 4

w naszej szkole w II semestrze 2013/2014 r.

p. Katarzyna Kopycka.

28 luty