Szkolny
Klub EuropejskiMiędzyszkolny konkurs na interpretację
w języku obcym utworu literackiego.

Dnia 11.12.2012r.w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi ul. Tybury 4 odbył się Międzyszkolny konkurs na interpretację w języku obcym utworu literackiego zorganizowany przez Międzyszkolny klub „Europa w naszej szkole”, Centrum Rozwoju i Edukacji dr Beaty Owczarskiej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :

Weronika Bartczak i Nina Puchalska z klasy 2a oraz Bartosz Pawlik  z klasy 2b.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajął Bartosz Pawlik za wykonanie wiersza „Where are my glasses?”

II miejsce zajęła Nina Puchalska  wiersz „ The mental Maths teacher”

Weronika Bartczak wykonaniem wiersza „Under Achieving” zdobyła uznanie jurorów i publiczności.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka j. angielskiego p. Krystyna Marchel

Rok 2012 został ogłoszony rokiem Janusza Korczaka. Z tej okazji uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną poświeconą pedagogowi. Zaakcentowano najważniejsze fakty z biografii, ukazując także tragizm tej postaci.

J. Korczak był wielkim przyjacielem dzieci, opiekunem, filantropem, twórcą „ nowej pedagogiki „. Nie opuścił ich w drodze do getta. Był ze swoimi podopiecznymi do końca .

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas zadumy i refleksji. Wspominamy tych, którzy odeszli, odwiedzamy groby, modlimy się, zastanawiamy się nad sensem życia i śmierci.

Uczeń klasy VI B – Bartosz Brzeziński przygotował okolicznościową gazetkę. Przedstawił zwyczaje związane z tym świętem w różnych krajach europejskich, ale także w Meksyku.

Starsi uczniowie znaleźli informacje n/t egzotycznych państw ( Filipin, Japonii, Wenezueli, Indii, Izraela ).

Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego
 Prezydencja Polski
w Radzie Unii Europejskiej

Harmonogram zrealizowanego projektu

Śpiąca królewna
 w języku angielskim.Tablica biblioteki szkolnej.Czerwony Kapturek po europejsku.

Imię i nazwisko kierownika

projektu

N-l koordynator : Bednarek Elżbieta,

współpraca : K. Marchel, M. Nosewicz - Saleh, J. Stelmasiak.

Nazwa projektu

Nazwa projektu : Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Uczestnicy projektu

Uczniowie SP Nr 202 – V a, V b, V c, VI a, VI c, Zespól Tańca .
„ Gracja „

Adresaci projektu

Uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas I – VI, rodzice, pracownicy szkoły.

Dlaczego projekt został zrealizowany

Rezultat działań podejmowanych przez Szkolny Klub Europejski „ Mała Europa „ z Instytutem Edukacji Ustawicznej ( certyfikat Europa w Naszej Szkole ) oraz Instytutem Europejskim.

Cele projektu

Upowszechnianie wiedzy o Prezydencji Polski, przybliżanie kultury
i sztuki krajów Unii Europejskiej.

Jak zrealizowano cel ( jakie działania zostały zrealizowane ? )

Po opracowaniu scenariusza projektu zostały przedstawione cele i zadania nauczycielom współpracującym. Ustalono harmonogram przygotowań do sesji Szkolnego Klubu Europejskiego

„ Mała Europa „.

Czas realizacji projektu

04. 04. 2011 do 15. 06. 2011.

Osiągnięty efekt
( rezultat )

12. 05. 2011 – szkolny dzień prezentowania efektów współpracy zespołów zaangażowanych w

Projekt.

Forma rozpowszechnianie rezultatów

Sesja SzKE „ Małą Europa „ strona WWW, gazetka ścienna, prezentacje multimedialne.

Ewaluacja projektu

Panel dyskusyjny. Nauczyciele i uczniowie uczestniczący w projekcie pozytywnie ocenili osiągnięte cele : merytoryczne, edukacyjne i artystyczne.

Co zostało zrealizowane ?

Przez kogo ?

Opracowanie scenariusza projektu

Elżbieta Bednarek

Opracowanie merytorycznej informacji